ZRÓBMY TO! Pomóż zorganizować piknik dla dzieci z rodzin zastępczych na zakończenie wakacji

Podarujmy dzieciom uśmiech – wesołe pożegnanie wakacji!

Wraz z grupą wolontariuszy Stowarzyszenia Polska 2050 współpracujących w ramach akcji Razem dla Rodzin Zastępczych organizujemy piknik dla dzieci z tych rodzin. Na piknik chcemy zaprosić dzieci i ich opiekunów z całej Polski.

2 997 zł

Wpłacono

12 000 zł

Cel

31.08.2022

Koniec

Wpłat można dokonać także tradycyjnym przelewem bezpośrednio na konto lub szybkim przelewem w walutach zagranicznych.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem wpłat oraz do kontaktu w razie jakichkolwiek pytań: [email protected].

NUMERY KONT BANKOWYCH Ikona: rozwiń

Jeśli mieszkasz zagranicą lub wolisz dokonać tradycyjnego przelewu, skorzystaj z poniższych numerów naszych kont bankowych.

Konto PLN: 85 1600 1462 1885 1849 6000 0001

IBAN stosowany wyłącznie dla przelewów zagranicznych: dodaj kod „PL” przed numerem rachunku bankowego.

Kod SWIFT dla przelewów zza granicy: PPABPLPKXXX

Tytuł wpłat: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE FUNDACJI "PIKNIK"

Fundacja Polska od Nowa

00-682 Warszawa
ul. Hoża 50/30

NIP: 5252810770
REGON: 385172270
KRS: 0000818274

Zdjęcie: Pomóż zorganizować piknik dla dzieci z rodzin zastępczych na zakończenie wakacji

Piknik będzie wydarzeniem o charakterze rozrywkowo-sportowym. Jedną z przewidzianych aktywności będzie wykonywanie zadań sportowych i zręcznościowych, za które dzieci będą otrzymywały punkty. Zgromadzone punkty będą mogły wymienić na inne atrakcje.

Piknik ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia. Przygotowane przez nas gry i zabawy mają m.in. za zadanie zwiększania u dzieci poczucia ich własnej wartości.

Ponadto, piknik ma służyć promocji idei rodzicielstwa zastępczego.

W pikniku wezmą także udział członkowie Klubu Seniora Stowarzyszenia Polska 2050. Będzie to doskonała okazja do integracji międzypokoleniowej.

Termin pikniku: 2 września w godzinach 12.00 – 16.00

Miejsce pikniku: Twierdza Modlin – Front Księcia Warszawskiego.

Oprócz świetnej zabawy nie zabraknie także elementów edukacyjnych. W trakcie pikniku nasi wolontariusze przeprowadzą z dziećmi szkolenia z udzielania pierwszej pomocy oraz przeszkolą z prawidłowej segregacji odpadów. Dzieci będą mogły wysłuchać także pogadanki o pszczołach i ich roli w środowisku.

Na pikniku nie może zabraknąć popularnego wśród dzieci malowania twarzy czy puszczania baniek, oraz zajęć plastycznych.

Chętni będą mogli spróbować swoich sił w egzotycznej sztuce walki, jaką jest Capoeira, postrzelać z łuku lub pograć na perkusji. Zaproszeni na piknik artyści cyrkowi przeprowadzą z dziećmi warsztaty sztuki cyrkowej.

W ramach poczęstunku na pikniku planujemy przygotować to, co dzieci lubią najbardziej – ciasta, naleśniki, lody i watę cukrową. Część poczęstunku dzieci będą mogły zrobić same. Oprócz słodkości planujemy także grill i pyszne kiełbaski. Na dzieci i rodziców będzie czekać prawdziwa wojskowa grochówka.

Jako część tego wydarzenia chcemy także umożliwić dzieciom zwiedzanie Modlińskiej Cytadeli.

Właściciel Frontu Księcia Warszawskiego, unikalnego miejsca w sąsiedztwie zabytkowej zabudowy zgodził się udostępnić ten obiekt nieodpłatnie.

Całą obsługę pikniku oraz znaczną część opisanych powyżej atrakcji zapewnią wolontariusze naszego stowarzyszenia. Wciąż aktywnie poszukujemy sponsorów oraz darczyńców.

Na część atrakcji oraz zapewnienie niezbędnej infrastruktury potrzebujemy dodatkowych funduszy, więc zwracamy się do Was z gorącym apelem o wsparcie naszej zbiórki choćby symboliczną kwotą. Gwarantujemy, że każda wpłacona złotówka zostanie wykorzystana na to, aby ten piknik stał się wydarzeniem, które dzieci będą wspominały z uśmiechem przez cały rok szkolny. Szacowana przez nas kwota potrzebna do organizacji wydarzenia to 12 000 zł.

Środki zgromadzone w zbiórce posłużą do sfinansowania m.in.:

– wyżywienia;

– wypożyczenia przenośnych toalet i łazienek;

– wypożyczenie tzw. dmuchańców (np. zjeżdżalnie czy trampoliny do skakania);

– wypożyczenie maszyny do waty cukrowej;

– zwrot kosztów dojazdu artystów cyrkowych i animatorów;

– kosztu zwiedzania Cytadeli Modlińskiej;

– ubezpieczenia imprezy.

Gorąco zachęcamy do wsparcia naszego przedsięwzięcia. Wspólnie podarujmy dzieciom uśmiech, w końcu jesteśmy tu „Razem dla rodzin zastępczych”. 

Przewiń na górę strony

Trwa przetwarzanie informacji.

Nie zamykaj tego okna.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Polityka prywatności.